Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Liberecký útočník Tomáš Filippi má v extralize skvělou formu
Hokejová aréna v Liberci.

Tomáš Filippi z týmu HC Bílí Tygři Liberec v posledních dvou zápasech extraligy si připsal neuvěřitelnou bilanci: pět gólů a šest asistencí.

Není proto divu, že i tato skvostná statistika jej Tomáše Filippiho posunula do čela tabulky střelců i na špici kanadského bodování, kdy se sčítají góly i nahrávky. Dohromady zaznamenal po 47 kolech soutěže 24 gólů a 33 asistencí.

Zkušený útočník, který v probíhající sezoně oslaví 32. narozeniny, je už řadu let tahounem libereckého celku. Přesto chyběl v roce 2016 u historického mistrovského titulu Liberce v extralize. V té době totiž hrál v KHL za Magnitogorsk.

Třebaže nebyl u největšího úspěchu libereckého úspěchu, před rokem 2016 i potom po návratu do kádru Bílých Tygrů se podílel na vydařených sezonách klubu v extralize. Momentálně na sebe soustředil velkou pozornost, jak to tak bývá u hokejových kanonýrů a elitních ofenzivních hráčů.

Filippiho dvojnásobné galapředstavení se odehrálo v zápasech s Litvínovem (6:2) a na Kladně (7:2). Oba duely od sebe oddělila  reprezentační přestávka. O to je víc obdivuhodné, že protřelý útočník se nenechal uspokojit svým výkonem proti Litvínovu a totéž předvedl i na ledě soupeře.

„Přitom během reprezentační přestávky jsem byl nemocný. Ale postupně jsem si odpočinul a dostal se z toho,“ svěřil se Tomáš Filippi na klubovém webu.

Aktuálním cílem hokejistů Liberce je uhájení čtvrtého místa v tabulce, které znamená přímý postup do čtvrtfinále play-off. Ale pátá Kometa Brno má dokonce o tři zápasy, šestý Litvínov pak o dva zápasy méně, takže situace a bodové zisky jednotlivých týmů mohou po odehrání stejného počtu utkání doznat změn.